Bomba İddia: Gizemli Ethereum Danışmanı, SHIB Mucidi mi?

Bugüne kadar anonim kalan Shiba Inu (SHIB) kurucusu Ryoshi’nin aslında Ethereum ekibinin bir üyesi olduğu iddiaları takip edilmeye değer…

SHIB kurucusunun gerçek kimliği açıklandı!

YouTuber Ben Armstrong (BitBoy) tarafından ortaya atılan iddialara göre, Shiba Inu’nun kurucusu aslında Ethereum ekibinin bir üyesiydi. Fakat daha ilginci, Coinbase’in Proje Stratejisi ve İş Operasyonları Direktörü Conor Grogan’in geçen hafta Ryoshi ve meşhur Sam Bankman-Fried arasında kurduğu bağlantı.

Grogan, anonim SHIB kurucusu ile Sam Bankman-Fried’in şirketlerinden Alameda Research arasında bağlantılar kurarak SBF’nin Ryoshi olduğunu öne sürdü:

Daha sonra, YouTuber Ben Armstrong, Ethereum tabanlı bir platform olan Unification’ın (FUND) kurucularından birinin Ryoshi olabileceğini iddia etti. Unification kurucuları bu iddiaları yalanlıyordu. Tartışmaya katılan bir diğer YouTuber, Digital Asset Investor, delilleriyle birlikte Ryoshi’nin aslında Ethereum ekibinden bir geliştirici olduğunu ortaya koydu…

Shiba Inu cinsi köpek, Vitalik Buterin, Thomas Greco

En son spekülasyona yanıt olarak, Digital Asset Investor, gözleri Ethereum’un ilk günlerinde gizemli bir figür olan Thomas Greco’ya yönlendirdi.

Özellikle, Ryoshi olabileceğine dair ilk ipucu, Ryoshi’nin ilk Medium blogunun sonunda ekli bir resimde, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum Vakfı İcra Direktörü Aya Miyaguchi ve Japonya’daki diğer iki kimliği belirsiz kişi ile birlikte görünmesidir. Resmin Devcon 2019 sırasında, iki yıl önce Coin Bureau’dan onu Ryoshi olarak tanımlayan bir YouTube videosu ile çekildiği söyleniyor.

SHIB kurucusu aslında Thomas Greco mu?

Thomas Greco adına yapılan aramalar pek fazla sonuç vermez ve çoğunlukla, özel kredi takas sistemleri, tamamlayıcı para birimleri ve yerel para birimleri gibi alternatif parasal değişim çözümleri hakkında yazan bir topluluk ekonomistine bağlanır. Bununla birlikte, Ethereum anahtar kelimesini eklediğinizde, sözde Ethereum danışmanının Buterin ile birlikte görülebileceği veya Ethereum etkinliklerinde konuşurken görülebileceği bir avuç video ve OmiseGo projesinde de danışman olarak onu alıntılayan makaleler bulacaksınız.

2018’de Buterin’in Financial Times’a yaptığı ve aramada ortaya çıkan bir röportajında, Greco, Buterin’in kendisiyle yıllarca çalıştığını iddia ettiği bir “işbirlikçi” ve “geliştirici” olarak tanımlanıyor. 11 ay önce Laura Shin ile bir Epicenter Podcast bölümünde, aramada da ortaya çıkan “The Cryptonians” kitabını incelerken, o sırada Ethereum Vakfı üyelerinden gelen bilgileri aktaran gazeteci, Greco’yu Buterin’in yakın bir arkadaşı olarak tanımladı.

Bu arada, Greco, 2017’den itibaren Buterin ile hemen hemen her etkinlikte görülebiliyordu.

Shib’in kurucusunun adı ifşa oldu

BitBoy’in iddiaları, Shiba Inu’nun kurucusunun gerçek adının ‘Neyma Jahan’ olduğunu öne sürüyor. Bu kişi Unification’ın kurucularından biri. Twitter hesabı: @neyma. Neyma, daha sonra BitBoy’un iddialarına yanıt olarak kendisi hakkında bazı bilgiler verdi:

Shiba Inu’yu çevreleyen skandal Ryoshi’nin gerçek kimliğiyle sınır değildi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Shibarium’un başka bir ağın ‘kopyası’ olduğu söyleniyor ve topluluk bu konuda oldukça endişeli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*