CHP’li Özel: “Kılıçdaroğlu HDP’yi Ziyaret Edecek”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP dahil tüm partileri ziyaret edeceğini söyledi. 

CHP Grup Başkanvekili Özel, katıldığı bir televizyon programında, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP dahil tüm siyasi partileri ziyaret edeceğini açıkladı. 

Özel ‘Kemal Kılıçdaroğlu tüm partileri ziyaret edecek. Buna HDP de dahil. Tarih belli değil. Tüm seçmenlerden oy isteyeceğiz. AK Parti’ye helal olan, CHP’ye haram olamaz’ dedi.

Özgür Özel’in açıklaması ?

Mithat Sancar davet etmişti

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilmesinin ardından yaptığı değerlendirmede, ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hayırlı olsun diyeyim ve ekleyeyim, kendisini bizlerle görüşmeye bekliyoruz’ demişti. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de dün akşam katıldığı Habertürk yayınında CHP ile HDP arasında cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki olası görüşmeyle ilgili ‘Alengirli işe karşıyım, dürüstlük ve açıklıktan yanayım. CHP, HDP ile görüşebilir, bu net. Ama bize asla getiremez’ ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir