Ethereum’un Shanghai yükseltmesinin, Layer 2 ağlarına yardımcı olacağı belirtildi

Dijital varlık yönetimi firması Runa Digital Assets’in operasyon direktörü Max Williams, Ethereum tabanlı layer 2 blok zincirlerinin, ağın “Shapella” yükseltmesi olarak da bilinen, yaklaşan Shanghai hard fork’undan yararlanabileceklerini belirtti.

Williams Perşembe günü CoinDesk TV’nin “First Mover” programında Ethereum‘un, 12 Nisan’da gerçekleşecek yazılım yükseltmesine konusunda “layer 2’ya gelmenin büyük bir yararı olduğunu” söyledi.

Williams bu yükseltme hakkında bir rapor kaleme aldı. Raporda, layer 2 alt sektörünün “zaten iyi bir eğilimde olduğunu” ve yükseltmenin geliştiricilere “dikkatlerini layer 2’daki kullanıcı deneyimini iyileştirmeye çevirmeleri için” zaman vereceği belirtildi.

Williams; Shapella’nın, Ethereum’un ağın devamlılığını sağlamak adına bir proof-of-stake yöntemine geçişine yönelik son yükseltme olduğunu, bu güncellemeyle birlikte stake edilen ETH’lerin çekimine izin verileceğini ifade etti. Diğer faydaları ise kullanıcılar için ücretleri azaltmak ve Ethereum’un işlem kapasitesini artırmak olacak.

Bu makale ilk olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*