Maximiles Black The Bodrum Cup, 35’inci yılında yola Selanik’ten çıkıyor

Her yıl ekim ayında binlerce denizci ve deniz tutkununu bir araya getiren, bu yıl Maximiles Black’in isim sponsorluğunu üstlendiği Akdeniz’in en büyük yelken festivali The Bodrum Cup için geri sayım başladı. Opet ve Tüpraş’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek festivalin 35’inci yılı, Cumhuriyetin 100’üncü yılıyla birlikte kutlanacak. Bu yıl yarışlara Selanik ve İstanbul rotaları dahil edildi.

1989’dan beri her yıl ekim ayının üçüncü haftasında düzenlenen The Bodrum Cup, 35’inci yılını kutladığı bu yıl, Türkiye İş Bankası’nın kart markası Maximiles Black’in isim sponsorluğu, Opet ve Tüpraş’ın ana sponsorluğunda Bodrum’da denizcilik ve yelken tutkunlarını buluşturacak.

Festival, Selanik’te Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev ziyaret edilerek başlanacak

Cumhuriyetin 100’üncü yılı vesilesiyle önceki yıllardan farklı olarak festivalde bu yıl Selanik ve İstanbul rotaları da olacak. 2 Ekim’de Selanik’te Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev ziyaret edilerek başlayacak olan Maximiles Black The Bodrum Cup, 8 Ekim’de Dolmabahçe Sarayı önünde yapılacak anma selamlamasıyla devam edecek. Onlarca yarışçı 17 Ekim’deki start için tam 35 yıldır heyecanlı yarışlara sahne olan sulara, Bodrum’a dönecek ve kazananların kupaları 21 Ekim Cumartesi gecesi büyük bir konserle sahiplerine teslim edilecek.

Bu yıl yelken yarışları kapsamında belirlenen rota, Bodrum’un tarihi limanından başlayarak Çökertme, Kissebükü ve Gümüşlük’e uzanacak ve ardından Bodrum’da tamamlanacak.

35’inci yılında isim sponsoru Türkiye İş Bankası’nın kart markası Maximiles Black; ana sponsorlar Opet ve Tüpraş; platin sponsorlar Amerikan Hastanesi, Anadolu Sigorta, Four Seasons Hotels Istanbul, Metro Türkiye; gold sponsorlar Ağanlar, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, İş Yatırım, İş Portföy, Radisson Collection Hotel Bodrum, Setur Marinas ve TAV Havalimanları ile dünya çapında yelken tutkunlarını Bodrum’u keşfetmek ve festival kapsamında yarışlara katılım göstermek üzere bir araya getiren The Bodrum Cup’a Selanik-İstanbul-Bodrum etabında 23 yat ve 300’ün üzerinde yelkenci, Bodrum etabında ise 100’ün üzerinde yat ve 1500 yelkenci ile binlerce kişinin katılması bekleniyor.

Maximiles Black 35. The Bodrum Cup’ın tüm detayları 27 Eylül Çarşamba günü Halas teknesinde düzenlenen ve The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, Opet Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın, Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu, Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, Metro Türkiye CFO’su Aslı Aracıoğlu, İş Yatırım Genel Müdürü Riza Kutlusoy, İş Portföy Genel Müdürü Burak Sezercan ve Setur Marinas Kurumsal İletişim Direktörü Deniz Karakış ve TAV Kurumsal İlişkiler Direktörü Erhan Üstündağ katılımıyla gerçekleşen bir toplantıda paylaşıldı.

“35 yıldır birleştirici güç”

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, şu ifadeleri kullandı:

“Zengin tarihi, canlı kültürü, elverişli iklimi ve dünyaca ünlü bir turizm merkezi olmasıyla tanınan Bodrum, keşfedilmemiş harikalarla dolu bir hazineye sahip. The Bodrum Cup, 35 yıldır bu gizli cevherleri ve daha fazlasını keşfetmek için binlerce kişiyi Bodrum’a getiren birleştirici bir güç oldu. Festival boyunca organizasyon komitemiz, Bodrum’un resmi kurumları, sponsorları, denizcilik ve yelken tutkunları ile birlikte yeni deneyimler ve değerler geliştirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı vesilesiyle, Maximiles Black The Bodrum Cup’ın 35’inci yılını mümkün kılan tüm dostlarımıza en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Yolculuğumuz hiçbir zaman sadece yarış ve etkinliklerden ibaret olmadı; bu heyecan verici süreci sürekli olarak sosyal fayda için bir katalizöre dönüştürmeyi hedefliyoruz. Herkesi, Bodrum’u ve yelken dünyasını keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunan Maximiles Black The Bodrum Cup deneyimini yaşamaya davet ediyoruz.”

“Bodrum’u ve Akdeniz’i güçlendirmeye devam edeceğiz”

The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras şunları söyledi:

“The Bodrum Cup, kurulduğu 1989 yılından bu yana tekne sporları dünyasını, Bodrum’u ve daha geniş anlamda Akdeniz bölgesini tanıtmaya kendini adadı. Başlangıcımızdan bu yana, ulusal ve yerel konuları girişimlerimize sürekli olarak dahil ederek bu hedefleri geliştirmeye kararlı olduk. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamalarına denk gelen yolculuğumuzda, ülkemize her yıl artan sayıda ziyaretçi çekerek Bodrum’un kültürel ve tarihi dokusuna katkıda bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Yelkenlerimizdeki bu rüzgarla Bodrum’u ve Akdeniz’i güçlendirmeye devam edeceğimize inancımız tam.”


“100’üncü yıl coşkusuyla birlikte çok özel anlara tanık olacağız”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, “The Bodrum Cup’ın 35’incisinin bir parçası olmak heyecan verici. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını büyük bir gurur ve coşkuyla kutladığımız bu yıl, organizasyon kapsamında Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl kupasının verilecek olması, deniz festivalinin Selanik’te kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin ziyaret edilmesiyle start alması bizim açımızdan bu seneki etkinliği çok anlamlı kılıyor. Üstelik ‘Dünya Bizim Gelecek Bizim’ diyerek denizlerin korunması için bilim dünyasıyla birlikte inisiyatifler üstlenen, projeler gerçekleştiren kurum olarak bizim bu yılki desteğimiz, The Bodrum Cup’ın denizlere dair farkındalık yaratılması yönüyle de örtüşüyor. Umuyorum ki bu yılki tüm katılımcılar 100’üncü yıl coşkusuyla birlikte çok özel anlara tanık olacak. 2 Ekim’de Selanik’te başlayacak, ardından İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzellikleriyle Bodrum’a doğru yelken açacak tüm yarışçılarımıza, yelken tutkunlarına şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu.

“Beş yıldır ana sponsorluğunu üstlenmekten mutluluk duyuyoruz”

OPET Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ayşenur Aydın, “Türkiye’nin en büyük sanayi şirketi ve enerji sektörünün lider oyuncusu Tüpraş ve Türkiye’nin en sevilen akaryakıt dağıtım şirketi, bir diğer deyişle lovemark’ı Opet olarak, enerji tedariği ve dağıtımının yanı sıra kültürel ve tarihi projelere destek vererek toplumsal sorumluluğumuzu yerine getiriyor, sanat ve sporun farklı alanlarını ve başarılarını destekliyoruz. Bu yıl 35’incisi düzenlenen, yelken sporunun sevilmesi ve ülkemizin dünyaya tanıtılmasında büyük rolü olduğuna inandığımız The Bodrum Cup’ın beş yıldan bu yana ana sponsorluğunu üstlenmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

“Organizasyonun beş yıldır bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz”

Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu, “Amerikan Hastanesi olarak, sağlık alanında üstlendiğimiz öncü rolün yanı sıra toplumsal yaşama da değer katmak için çevresel, kültürel ve tarihi projelere destek vererek topluma karşı olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne inanıyor, ülke sporuna ve sporcularına destek vermeyi vazife ediniyoruz. 35 yıldan bu yana her ekim ayında binlerce spor tutkununu bir araya getiren bu kıymetli organizasyonun beş yıldır bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Maximiles Black The Bodrum Cup son derece kıymetli bir organizasyon”

Maximiles Black The Bodrum Cup’ın platin sponsoru olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan yaptığı konuşmada, “35’inci yılını kutlayan Maximiles Black The Bodrum Cup’ın altı yıldır destekçisiyiz. Şirket olarak ekonomik, çevresel ve sosyal katma değer yaratma vizyonuyla faaliyetlerimizi sürdürürken, sigorta sektöründeki öncülüğümüzü sosyal etkisi yüksek projelerle ileriye taşımaya gayret ediyoruz. Mavi ekonominin ve sürdürülebilirliğin önemine dikkat çeken Maximiles Black The Bodrum Cup da bu açıdan son derece kıymetli bir organizasyon” dedi.

Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Reto Moser ise “Four Seasons Hotels Istanbul olarak bu etkinlikte yer almanın gururunu yaşayarak, denizcilik tutkunlarının buluştuğu bu muhteşem organizasyonu desteklemekten büyük bir onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Organizasyonun bir parçası olmaktan onur duyuyoruz”

Metro Türkiye CFO’su Aslı Aracıoğlu, Maximiles Black The Bodrum Cup organizasyonun, ülkemizin tanıtımındaki etkisine dikkat çekerek, “Metro Türkiye olarak dünyanın en iyi ve en köklü mutfaklarından olan Türk mutfağının dünyada hak ettiği yere gelmesini sağlamak ve mutfak kültürümüzü geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Gastronomi, hem ekonomik kalkınmaya hem de turizme ivme katacak bir güce sahip. Bodrum Cup organizasyonu da Bodrum ve Akdeniz’in tanıtımını üstlenen, misyonumuzla örtüşen, yedi yıldır destek verdiğimiz güçlü bir organizasyon. Platin sponsor olarak yarışmacıların ihtiyacına yönelik gıda ürünlerimizden oluşan, 15 bin öğüne karşılık gelen tekne kumanyalarımızla tüm yarış süresince sporcularımızın yanında olacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Selanik ve Dolmabahçe’deki anma törenleriyle daha da anlam kazanan bu organizasyonun bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.

Maximiles Black The Bodrum Cup’ın bu seneki yarış rotası:

17 Ekim 2022 | Salı
Bodrum – Bodrum Etabı

18 Ekim 2022 | Çarşamba
Bodrum – Çökertme Etabı

19 Ekim 2022 | Perşembe
Çökertme – Kissebükü Etabı

20 Ekim 2022 | Cuma
Kissebükü – Bodrum Etabı

21 Ekim 2022 | Cumartesi
Bodrum – Bodrum Etabı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x