O an sosyal medyanın gündemine oturdu: Sadece gerçek fakirler anlar

Türkiye günlerdir Millet İttifakı’ndan yaşanan krizle yatıp kalktı. İYİ Parti lideri Meral Akşener’in masaya tekrar oturmasıyla çözülen düğümün ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Mart’ta resmen 6’lı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı ilan edildi.

Bu gelişmenin ardından Kılıçdaroğlu’nun Tunceli Nazımiye’de başlayıp CHP liderliğine uzanan öyküsü ve Kılıçdaroğlu’nun bir sofrada çekilen görüntüleri sosyal medyanın gündeminde yer buldu.

Yaklaşık 8 saniyelik videoda Kılıçdaroğlu’nun tabağında bulunan yemeğin etli kısmını sofradaki çocuğa çevirdiği görülüyor.

Sosyal medya kullanıcıları Kılıçdaroğlu’nun anlık bu görüntüsünü gözden kaçırmadı ve o ana ilişkin binlerce yorum yaptı. Bazı yorumlar gülümsetti bazıları ise halkımızın büyük kısmının yoksulluğa yönelik bakış açısının ne kadar gerçekçi olduğunu fark ettirdi.

Twitter kullanıcıları Kılıçdaroğlu’nun tabağın et dolu kısmını çocuğa doğru çevirmesini “Sadece gerçek fakirlerin anlayabileceği” bir jest olarak değerlendirdi, kimileri tamamen reflekse dayalı bir jest.

İşte o yorumlardan bazıları:

* 3 kişilik evde 2 kişilik pasta varsa evin babası “Ben zaten pasta sevmem” der. yaşamayan anlamaz.

* Hem yokluğu bilen hem o yokluktan iyi insan olarak çıkan baba davranışı. Çocukları seven her yetişkin, yanında çocuk varsa toktur, yemeğin en güzel yeri de çocuğundur.

* Babalarımızın ve annelerimizin çocukları için yaptığı güzel şeylerden bir tanesi. Babalar ve anneler hep düşüncelidir ve çocukları karşısında hep toktur.

* Biz yiyelim diye “Ben muz sevmem” diyen babam geldi aklıma.

* Bu reflekstir. Planlanamaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*