Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüşüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul ediyor.

Seçim takvimi açısından kritik bir haftaya girilirken Külliye’de önemli bir görüşme gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya geldi.

MASADAKİ KONULAR

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova da görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dicle Canova’nın açıklamaları şöyle:

Hangi partilerle ittifaka girdikleri o partilerin ittifak içerisinde ne şekilde yer alacağı tüm bunların detayları ile birlikte yer alacağı protokolden bahsediyoruz. Erdoğan ile Bahçeli arasındaki görüşmede Cumhur ittifakının genişleme alanı, hem de cuma gününe kadar sunulması gereken ittifak protokolü, ilkeler ve bundan sonrası için başka partilerle temasta bulunulup bulunulmayacağı ikili arasında değerlendirilecektir.

Şimdi diğer başlıklara gelince ortak liste meselesi milletvekili aday listeleri için birlikte ortak aday gösterilecek mi yarışa ayrı mı girilecek? Bunların da karara bağlanması gerekiyor. Gerek AK Parti gerek MHP cephesinde Türkiye genelinde kendi amblemleri kendi adayları ile gitmeleri ağırlıklıydı. Bugün görüşmede farklı sonuç çıkar mı? Bunlar süreç içerisinde de şekillenecek. Millet ittifakının alacağı tutuma göre de bir takım stratejik yeni kararlar verilebilir demiştik.

Yeniden Refah Partisi Cumhur ittifakına katılmayacağını açıkladı. Hüda Par’a göre yüzde 80, AK Parti’den listeye girecek. Hüda Par Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamıştı.

Anavatan Partisi ile konuşmuştum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verebileceklerini söylemişti. Yarın Anavatan Partisi ile görüşülecek mi? Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde bu çıkabilir.

Diğer yandan kampanya önemli, ortak mesajlar önemli ittifak protokolünde yer alacak ilkelerin çerçevesinin belirlenmesi de bu açıdan önemli, iki lider başlıkta anlaştıktan sonra kurmay kadro değerlendiriyor. Bugünden sonra atılacak adımlar Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusu, milletvekili listeleri konusunu detaylı bir şekilde görüştüklerini düşünüyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*