Süper Mario efsanesi geri dönüyor: Karizmatik kahraman Süper Mario çok yakında beyazperdede!

Kaçırılan prensesi kurtarmak için kötülerle savaşan Süper Mario oyunu yıllardır dillerden düşmüyor. İkonik eğlence markalarından olan Illumination ve Nintendo da Süper Mario’nun kahramanlığına kayıtsız kalamadı. ‘Süper Mario Kardeşler’ filmi için çalışmalarını tamamlayan şirket, 14 Nisan’da Süper Mario’yu izleyicilerin beğenisine sunacak.

Yönetmenliğini Aaoron Horvath ve Michael Jelenic’in üstlendiği film, Nintendo’nun Mario oyunlarının dünyasına dayanıyor. Süper Mario Kardeşler filmi aksiyon yüklü, coşkulu ve sinematik bir komedi filmi sunuyor. Daha önce yapılanlara hiç benzemeyen canlı, heyecanlı yeni bir evren filmde izleyicileri bekliyor.

Kayıplarının peşinde bir kahraman: Süper Mario

Brooklyn’li tesisatçılar Mario ve erkek kardeşi Luigi bir ana su borusunu tamir etmek için yeraltında çalışıyor. Bu sırada özel bir borudan aktarılarak sihirli, yeni bir dünyanın kapıları açılıyor. Kardeşler ayrı kalınca da Mario, Luigi’yi bulmak için efsanevi maceralarından birine adım atıyor.

Süper Mario filmde, Mantar Krallığı sakini Toad’un yardımıyla ve Mantar Krallığı’nın güçlü yöneticisi Prenses Peach’ten aldığı bazı eğitimlerle kendi gücünü buluyor.

Filmin kadrosu sağlam isimlerden oluşuyor

Nintendo’nun en ünlü oyunlarından olan ‘Mario Bros’ serisinden uyarlanan filmde, Brooklyn’li iki musluk tamircisi olan Luigi ve Mario kardeşlerin maceralarını ele alınıyor. Filmin yapımcısı ise karakterin de yaratıcısı olan Shigeru Miyamoto ve Chris Meledandri.

Komedi kadrosuyla göz dolduran Süper Mario Kardeşler filminde Jack Black (Jumanji filmleri) Bowser rolünde, Seth Rogen (Kötü Komşular serisi) Donkey Kong rolünde, Fred Armisen (Portlandia, Saturday Night Live) Cranky Kong rolünde, Kevin Michael Richardson (American Dad!, Family Guy) Kamek rolünde ve Sebastian Maniscalco (Green Book) Spike rolünde yer alıyor. Ayrıca Süper Mario oyunlarında uzun yıllar Mario ve Luigi karakterlerine ses olan Charles Martinet de filmde bulunuyor.

Mario’yu canlandıran Chris Pratt; Jurassic World ve LEGO filmi serisinde yer aldı. Erkek kardeş Charlie Day ise It’s Always Sunny in Philadelphia filmlerinde rol aldı.

Mantar Krallığı sakini Toad’u da Keegan-Michael Key canlandırırken, Key, Aslan Kral’daki rolüyle çok sevildi. Prenses Peach de Anya Taylor tarafından can bulurken, Taylor’u daha önce Joy ve The Queen’s Gambit’te izlemiştik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir