Celsius Borsalara Yığıyor! Ethereum İçin Neler Bekleniyor?

Celsius, gelecekteki potansiyel varlık dağıtımlarına yönelik stratejik hazırlıkların bir parçası olarak bazı hamleler yapıyor. Bu doğrultuda Celsius, Ethereum varlıklarını elden çıkarmayı planladığını açıkladı. Analitik platformu Lookonchain’e göre Celsius, Coinbase’e 10.000 ETH (22,4 milyon dolar) transfer etti. Bu arada, Ethereum, Blockchain faaliyetlerinde geçtiğimiz ay darbe aldı. Ancak uzmanlara göre ETH’ye geri dönüş zamanı gelmiş olabilir.

Celsius, Coinbase’e Ethereum yığıyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Celsius Network 2022’de iflas başvurusu yaptı. Kripto kredi platformu geçtiğimiz günlerde Ethereum (ETH) varlıklarının bir kısmını dağıtma planlarını paylaştı. Celsius Network, önümüzdeki günlerde önemli bir stake kaldırma faaliyeti öngörüyor. Bu süreci, ETH’nin kilidini açmak ve alacaklılara zamanında dağıtım yapılmak için stratejik olarak tasarladı.

Celsius Network, uygun alacaklılara olan taahhüdünü yineleyerek, onaylanan planda belirtildiği gibi ayni dağıtımları garanti etti. Bu dağıtımlar Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıkları içeriyor. On-chain analitik platformu Lookonchain, Celsius Network’ün Coinbase’e 10.000 ETH (22,4 milyon dolara eşdeğer) aktardığını bildirdi. Bu transfer, Celsius için devam eden mali zorlukların ortasında gerçekleşti.

Lookonchain’in verilerine göre, Celsius Network son aylarda önemli miktarda ETH’yi staking cüzdanlarından çıkardı. Özellikle, Celsius’a bağlı stake havuzlarından yaklaşık 184.000 ETH (yaklaşık 413 milyon dolar) çekildi ve Coinbase, FalconX ve OKX gibi büyük kripto ticaret platformlarına gönderildi. Bu transferler 13 Kasım’dan bu yana düzenli olarak gerçekleşti. Son güncelleme itibariyle Celsius, yaklaşık 634.000 ETH içeren iki büyük stake cüzdanını hala kontrol ediyor. Bu yığın şu anda 1,42 milyar dolara tekabül ediyor.

Ethereum rotasyonu başlıyor

Ethereum’un son dönemdeki cansız fiyat hareketi, rakipleri Solana ve Avalanche’ın hızla yükselmesi nedeniyle pek çok kişi tarafından ‘ETH’nin ölümü’ olarak adlandırıldı. Ancak, kripto analisti ‘Metaquant’ dördüncü çeyrek katman-1 rotasyonunun 2021’dekine benzer olduğunu söylüyor. Analist, ETH’nin merkezi borsalardan dışarı aktığını belirtiyor. Ayrıca, ağdaki aktivitenin geçtiğimiz haftalara kıyasla yavaş yavaş arttığını kaydediyor. Bu bağlamda Metaquant, şu girişle açıklamaya başladı:

4. çeyrekte 2021’dekine benzer bir L1 rotasyonu görüldü, ancak şimdi kralın elini oynama zamanı. SOL ve AVAX haftalarca süren yükselişin ardından şimdi yavaşlıyor.

Analiste göre, bir sonraki koşu muhtemelen Ethereum ve ekosistemi üzerinde olacak. Ayrıca, Ethereum ve katman-2 ağlarındaki faaliyet aylardır istikrarlı bir şekilde artıyor. L2beat’e göre, L2 ekosisteminde kilitlenen toplam değer 4 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 21 milyar dolara ulaştı. Analist, “On-chain ETH sezonu olmadan nasıl boğa koşusu olmadığını unutmayın. Dolayısıyla, bunun gerçekleşmeye başlaması an meselesi.” diyor.

ETH fiyat görünümü

Ethereum fiyatı yazı sırasında 2.264 dolar civarında seyrediyor. Ancak varlık, piyasalar soğudukça 2 Aralık’taki haftalık en yüksek seviyesi olan 2.434 dolardan %8 düştü. Resme uzaktan baktığımızda ETH son bir aydır mevcut seviyelerde konsolide oluyor. Buna ek olarak, analistler bu yıl ETH için potansiyel fiyat zirvelerini değerlendiriyor. Bazıları 10.000 dolara kolayca ulaşabileceğini düşünüyor. Bu, 4.800 dolarlık zirvesinin yalnızca iki katı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x