Ciğerlerinizin Yardım İstediğinin 4 İşareti

1. Sırt ve omuzlarda ağrı

Nadir bir semptom olarak listelenmesine rağmen sırt , omuz ve hatta göğüsteki ağrı ciddi bir şeyin başlangıcına işaret edebilir ve erken evrelerde tespit edilirse büyük olasılıkla tedavi edilebilir. Bu ağrı normal sırt ağrısından daha şiddetli ve uzun sürüyorsa ya da sık sık yaşıyorsanız doktora başvurmak iyi bir fikir olabilir.

2. Öksürük

Öksürük, soğuk algınlığı kadar basit bir hastalığın göstergesi olabilir, ancak aynı zamanda kronik hastalıkların bir belirtisi de olabilir; bu nedenle, farklı öksürük türleri arasındaki farkı nasıl anlayacağınızı bilmek önemlidir. Akut ve subakut, özellikle kanlı öksürük gibi diğer semptomlarla birleştiğinde akciğer kanserinin belirtisi olabilir.

3. Nefes darlığı

Nefes darlığı çoğunlukla astım veya alerji gibi kalp veya akciğer hastalıklarından kaynaklanır. Eğer bunu yaşıyorsanız, ortamınızı değiştirip bir süreliğine şehir dışına çıkmanız veya daha etkili bir egzersiz rutini denemeniz iyi bir fikirdir. Eğer çok sık nefes darlığı yaşıyorsanız doktorunuza başvurmayı unutmayın.

4. Enerji eksikliği

Herkes zaman zaman enerjisinin düşük olduğunu hisseder , bu normaldir. Yorgunluğunuzun nedeni uykusuzluk ya da stres olabilir ancak kendinizi çok sık, alışılmadık derecede yorgun hissediyorsanız, öksürüğünüz geçmiyor ve iştah kaybınız varsa ciddi bir sağlık sorununuz olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x