HUAWEI FreeClip – Öne Çıkan Özellikler

HUAWEI, 12 Aralık’ta Dubai’de gerçekleştirdiği etkinlikte birçok ürününü tanıttı. Bu ürünlerden biri de oldukça dikkat çeken bir tasarıma sahip olan HUAWEI FreeClip kulaklıklardı.

HUAWEI’nin C-bridge Desing yani C-Köprüsü tasarımı adını verdiği bir tasarımla gelen TWS kulaklıklar, alıştığımız kulak içi kulaklık tasarımlarının ötesinde bir tasarıma sahip. HUAWEI, kulaklıkları tasarlarken çağdaş kulak içi kablosuz kulaklıkların tüm teknolojik güçlerine sahip olan ancak çevrelerine uyum sağlamalarına olanak tanıyan bir dinleme deneyimi isteyen ve giderek büyüyen bir dinleyici kitlesi olduğunu fark etti. Bu kullanıcılar, kulak içi kulaklıklara bir alternatif ararken fitness ve ofis kullanımları söz konusu olduğunda kulaklıkların pratikliğine öncelik verdiler.

Şirket, yeni tasarım stili ile kullanıcıların çok sayıda yaşadığı zorlukların üstesinden geldiğini belirtiyor. Yeni nesil kulaklıklar özellikle açık hava sporlarına katılan veya ofiste çevrimiçi aramalar ve yüz yüze iş birlikleri arasında çoklu görev yapan kullanıcılar için büyük kolaylık olarak değerlendiriliyor.

HUAWEI, kulaklığı tasarlarken 3 noktaya odaklanmış: Comfort Bean, Acoustic Ball ve C-köprüsü Tasarımı. Comfort Bean, insan kulağının karmaşık eğrilikleri ve farklı şekilleri boyunca sorunsuz bir şekilde kendini şekillendiren ergonomik fasulye şeklinde bir tasarım kullanıyor. Akustik Top, optimum boyuta ulaşmak için gerçek kavum konka modellerinin şekilleri temel alınarak tasarlandı ve rahatsızlık ile gerginliğe neden olmadan kullanıcının cildine uyumluluğu sağlandı. Fasulye ve topu birbirine bağlayan C-köprüsü Tasarımı, kullanıcının kulak kıkırdağı üzerindeki gerilimi azaltarak toka mekanizmasının sıkıştırma kuvvetini öğrenen ve ayarlayan uyarlanabilir bir sensöre sahip. C-köprüsü Tasarımı, ince koluna 9 adet dahili çekirdek teli eklemeyi başararak sektörün en karmaşık hassas mühendislik süreciyle inşa edilmiş.

HUAWEI FreeClip, kulak kanalını kapatmayan açık kulak klipsi tasarımıyla sadece rahat bir kullanım sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların trafik sesleri gibi ortam seslerine karşı durumsal farkındalığını koruyarak spor ve açık havada egzersiz için daha uygun hale getiriyor. HUAWEI FreeClip ayrıca suya, toza ve tere dayanıklılık için IP54 sertifikasına sahip. Bu da kulaklığı fiziksel aktiviteler için ideal bir seçim haline getiriyor. Ses bastırma kanalı rüzgar gürültüsünü azaltmaya yardımcı olarak kullanıcıların bisiklet sürerken veya camlar açıkken araç kullanırken bile rahatça arama yapabilmelerine yardımcı oluyor.

Cihazdaki rüzgar gürültüsünü engelleyen çift mikrofon çözümü de özellikle açık alanda görüşme yapması gereken kişiler için oldukça faydalı bir özellik.

Ek olarak kulaklıkların iOS, Android ve EMUI işletim sistemleriyle tam uyumlu olduğunu belirtelim.

Kulaklığın ötesinde tasarım

HUAWEI FreeClip, bir kulaklık olmanın dışında kıyafetlerinizle kombinleyebileceğiniz bir aksesuar olarak da öne çıkıyor. Kulaklığın yenilikçi tasarımı, tıpkı bir takı gibi şık tasarımıyla kıyafetlerinizi tamamlıyor.

Batarya ve kullanım süresi

Kablosuz kulaklıkların en büyük problemi bildiğiniz üzere bataryaları. HUAWEI FreeClip, batarya konusunda gelişmiş teknolojileri üzerinde barındırıyor. Kulaklıklar tek seferde 8 saate kadar müzik çalabilirken, şarj kutusuyla birlikte toplam 36 saate kadar müzik çalabiliyor.

Bu da günde 4 saat kullanım ile 1 hafta boyunca kulaklıkları şarj etmeden kullanabileceğiniz anlamına gelmekte. Ayrıca kulaklıklar tam şarjla 4 film izletebilecek kapasiteye sahip.

Akıllı aşınma algılama teknolojisi

Kulak içi kablosuz kulaklıkların bir diğer problemi, 2 kulaklık arasında ses uyumu olmaması diyebiliriz. HUAWEI, bu sorunu da ortadan kaldıracak teknolojiler geliştirmiş. HUAWEI FreeClip, sol ve sağ kulak arasında ayrım yapmayan sektörün ilk açık kulak tasarımlı kulaklıklarını sunuyor. Akıllı Aşınma Algılama teknolojisi, kulaklıkların tam tersi yerine kullanıcıların konforuna ve rahatlığına uyum sağlamasını sağlayarak daha sorunsuz ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi yaratıyor. Sonuçta, uyumsuz kulaklıklar bazen tutarsız sese yol açabilir veya kulaklarda rahatsızlığa neden olabilir.

Ters ses dalgaları sistemine sahip açık kulak dinleme

Kulaklık kullanıcıları, açık kulak sesinin ses netliğinde düşüşe veya ses sızıntılarına neden olabileceğinden endişe edebiliyor. HUAWEI FreeClip’in Açık Kulak Dinleme teknolojisi, ses netliğini artırmak ve ses sızıntısını önlemek için birlikte çalışan iki ana ses teknolojisi (yüksek hassasiyetli Çift Manyetik Devre Hareketli Bobin Ünitesi ve Ters Ses Dalgaları sistemi) ile bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

HUAWEI’nin Ters Ses Dalgaları Sistemi adını verdiği teknoloji ile kullanıcıların ses dalgaları incelikle iptal edilirken akıllı ses seviyesi ayarlaması yapılır. Bu, daha güvenli ve özel bir dinleme deneyimi yaratmaya yardımcı olurken, uzaktaki ses dalgaları iptal edilerek ses sızıntısını etkili bir şekilde azaltır. Buna ek olarak HUAWEI FreeClip, sızıntı ses dalgalarını tersine çevirmek ve ses sızıntısını azaltmak için akustik topun arka tarafında çift ses arka havalandırma delikleri tasarladı.

HUAWEI FreeClip
Sürücü 10,8 mm çift mıknatıslı yüksek hassasiyetli sürücü
Frekans Aralığı 20 Hz – 20 kHz
Mikrofon Rüzgar gürültüsü önleyici çift mikrofon
Batarya ve Şarj Kulaklık: 55 mAh (8 saate kadar)
Kutu: 510 mAh (toplam 36 saate kadar)Type-C şarj ile 60 dakikada tam şarj. Kulaklıklar 40 dakikada tam şarj.
Sensörler VPU sensörü, IMU sensörü, Salon sensörü ve CAP sensörü
Ses Formatları SBC, AAC ve L2HC
Uyumluluk iOS, Android ve EMUI işletim sistemlerinde sorunsuz bağlantı ve destek. Ayrıca tüm işletim sistemlerine çift cihaz bağlantı desteği.
Koruma IP54 (şarj kutusu hariç)
Kutu İçeriği Kulaklıklar × 1 çift
Şarj çantası × 1
Hızlı başlangıç kılavuzu (güvenlik bilgileri dahil) × 1 set
Garanti Kartı × 1
Type-C şarj kablosu × 1

Siyah ve mor renklerde ön satışa sunulan HUAWEI FreeClip kulaklıklar 4.999 TL fiyatla ve vade farksız 3 taksit fırsatıyla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satın alınabilir. Kulaklıkların fiyatına 1 yıllık kayıp kulaklık desteği ve Watch Fit Mini kazanma şansı da dahil. Ön sipariş süresince HUAWEI ayrıca sepette 500 TL ek indirim de yapıyor ve AFC400PR kodu kullanılarak 400 TL daha indirim sağlanıyor. Ayrıca WATCH GT 4 ile alımda FreeClip 1.500 TL indirimli sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x